În perioada 06 – 07 iunie 2026, la tonetele CT BUS nu vor putea fi emise abonamente cu facilități de transport (reduceri sau gratuități) și nici facturi.
În această perioadă vor fi disponibile:
Ultima oră
„Pentru ce cumpărați flori dragi părinți?”. Flori aruncate la gunoi după serbare, la Constanța
Mâini mici, descoperiri mari: copiii au deschis Zilele Europene ale Arheologiei la MINAC
Valori de patrimoniu din Constanța, vedetele a două mari expoziții organizate de Muzeul Național de Artă al României
Expoziția „ARTEFAPTE” a fost vernisată la Muzeul de Artă Constanța
- comercializarea biletelor în format clasic;
- reîncărcările cardurilor;
- emiterea cardurilor prin sistemul Eticketing.
Singura excepție va fi la toneta CET, unde se vor comercializa DOAR bilete în format clasic.
Pentru emiterea titlurilor de călătorie cu factură și a abonamentelor cu facilități de transport, călătorii sunt rugați să revină la tonetele CT BUS începând cu data de 08 iunie 2026.







