Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia a dispus reținerea unui bărbat, în vârstă de 51 de ani, pentru 30 de zile, sub acuzațiile de ultraj, tăiere fără drept de arbori și furt de arbori.
Incidentul a avut loc pe 22 martie, în pădurea Făurei. Polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Băneasa au fost sesizați că persoane necunoscute ar fi sustras material lemnos. Din cercetări a rezultat că bărbatul, împreună cu o femeie de 49 de ani, ar fi transportat lemnele cu un atelaj hipo și, la întâlnirea cu pădurarul responsabil de parcelă, bărbatul ar fi agresat fizic pădurarul.
Ultima oră
Flavius Stoican, noul antrenor al Farului!
13 apr., 12:54
Șofer băut, prins de poliție după ce s-a răsturnat cu un triciclu în Mamaia și a fugit
13 apr., 12:26
Este oficial, Ianis Zicu nu mai este este antrenorul Farului
13 apr., 12:12
Vârsta nu aduce mereu înțelepciune în trafic! Prins cu 0,88 mg/l alcool în Constanța
13 apr., 12:04
Ulterior, a fost emis un ordin de protecție provizoriu, iar bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore și introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă. La 25 martie, judecătorul de drepturi și libertăți a admis arestarea preventivă pentru 30 de zile.
Cercetările continuă, iar autoritățile verifică toate împrejurările faptei.








