Acțiune în forță în județul Constanța. Zece bărbați condamnați pentru proxenetism au fost ridicați de mascați și duși direct la Penitenciarul Poarta Albă.
Mandatele de executare a pedepselor cu închisoarea, emise de Tribunalul Constanța, au fost puse în aplicare în cadrul unei operațiuni care a avut loc simultan în Constanța, Medgidia și Cuza Vodă. La acțiune au participat polițiștii specializați în căutarea persoanelor urmărite, alături de colegii lor din Medgidia.
Ultima oră
Amendă de 500 de lei pentru o persoană care s-a scăldat în fântânile arteziene din centrul Constanței
Hai la meci! Naționala de baschet a României înfruntă Bulgaria
Claudiu Năsui a fost numit ministru în Guvernul Republicii Moldova. Maia Sandu a semnat decretul
Weekend Sessions deschide sezonul de toamnă la Constanţa – Concert Soul Serenade Jazz Quartet, în Piaţa Ovidiu
După mai multe ore de verificări și documentare, oamenii legii au reușit să-i depisteze pe cei zece bărbați, cu vârste între 22 și 61 de ani, condamnați la pedepse cuprinse între un an și șase luni și cinci ani de închisoare. Fără incidente, toți cei vizați au fost escortați și încarcerați la Penitenciarul Poarta Albă.
Operațiunea a fost susținută de luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale și de angajații Centrului de Reținere și Arestare Preventivă.








