Furnizarea căldurii în municipiul Constanța se încheie începând cu 24 aprilie 2026, anunță Termoficare Constanța.
„Se oprește căldura, oficial.
Ultima oră
Control OPC la Lidl Năvodari: Igienă precară, nereguli grave și amendă de 95.000 lei
Comuna Saraiu investește în energie verde: parc fotovoltaic pentru autoconsum și independență energetică
Subiectele și baremul la Matematică de la Evaluarea Națională 2026, publicate de Ministerul Educației
Cămașa românească, readusă la viață la Constanța. Expoziție dedicată tradiției și meșteșugului popular
După perioada de tranziție în care temperaturile ne-au cam pus la încercare (zile calde, nopți reci), a venit momentul finalului de sezon.
Începând cu 24 aprilie 2026, se oprește furnizarea energiei termice pentru încălzire în municipiul Constanța.
Am prelungit funcționarea în ultimele zile tocmai pentru a menține confortul în locuințe, iar acum, odată cu stabilizarea temperaturilor, sistemul de încălzire se oprește.
Ce trebuie să știți:
- apa caldă rămâne disponibilă în continuare, non-stop
- dacă apar situații punctuale, echipele noastre rămân la dispoziția dumneavoastră
Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru colaborarea din acest sezon”, transmite Termoficare Constanța.







