În vederea remedierii unei avarii survenite la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Răsăritului, din orașul Cernavodă, județul Constanța, echipele RAJA sistează furnizarea apei potabile astăzi, 19 martie 2026.
Astfel, în intervalul orar 09:30 – 17:00, sunt afectați de lipsa apei consumatorii de pe străzile: Răsăritului, Dobrogeanu Gherea, Unirii, Seimeni și Biruinței, precum și cei de pe adiacentele acestora.
Ultima oră
Dr. Laura Predoi, psiholog clinician se alătură MindCare/MedLife Constanța
Lovitură uriașă pentru Temu: Comisia Europeană a amendat platforma cu 200 de milioane de euro
Armata Română cumpără drone de 30,7 milioane de euro prin programul SAFE
Festivalul Artelor Marțiale ajunge în Piața Ovidiu. Demonstrații spectaculoase și lecții deschise pentru constănțeni
”După reluarea alimentării, apa poate prezenta modificări temporare de aspect (turbiditate, culoare), motiv pentru care recomandăm utilizarea acesteia doar în scopuri menajere, până la limpezirea completă.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat și vă asigurăm că echipele RAJA vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei în cel mai scurt timp”, transmite RAJA SA.







