După reprezentația care a adus ropote de aplauze pe strada Ștefan cel Mare, seria „Spectacolelor stradale cu statui vivante” continuă în această duminică, de la ora 18:00, în Piața Ovidiu.
De această dată, publicul este invitat într-o călătorie spectaculoasă „Pe străzile Parisului”, un spectacol care recreează farmecul Parisului secolului al XVII-lea. Inspirat de celebra pictură „Patru chipuri la masa” a fraților Le Nain, spectacolul aduce la viață personaje de epocă și meserii de altădată, într-o combinație fascinantă de statui vivante, teatru și animație stradală.
Ultima oră
Rotary Club Cetatea Tomis Constanța donează echipamente medicale Spitalului de Pneumoftiziologie Constanța
Cod galben de caniculă şi disconfort termic accentuat în Constanța și alte județe. ANM anunță furtuni în 23 de judeţe – HARTA
Mii de călători afectați în Germania. Traficul feroviar, paralizat de o defecțiune la comunicații
Zi cu mari emoții pentru elevii de clasa a VIII-a. Matematica, proba care poate decide viitorul liceului
Pentru o oră, Piața Ovidiu va deveni un colț de Paris de altădată, unde personajele ies din tablou și își spun povestea chiar în mijlocul spectatorilor. Publicul va fi invitat să descopere atmosfera plină de culoare și energie a unei epoci fascinante, într-o experiență artistică dedicată întregii familii.
Evenimentul face parte din seria „Spectacole stradale cu statui vivante”, organizată de Primăria Municipiului Constanța. Până pe 23 august, în fiecare duminică, de la ora 18:00, constănțenii și turiștii sunt invitați să descopere spectacole care transformă cele mai frumoase spații ale orașului în adevărate galerii de artă în aer liber.
Accesul este gratuit.
„Vă așteptăm duminică, de la ora 18:00, în Piața Ovidiu, să pășim împreună pe străzile Parisului de odinioară și să ne bucurăm de o nouă seară în care arta prinde viață”, transmite Primăria Constanța.








