Cu muzică și și multă voie bună. Așa a început săptămâna pentru copiii de la Grădinița „Zubeyde Hanim” din Constanța, care au transformat programul „Școala Altfel” într-o adevărată sărbătoare a creativității. În parteneriat cu Centrul Cultural „Teodor T. Burada”, cei mici au descoperit magia dansului și a muzicii, au participat la workshopuri interactive și au urmărit un film de animație, urmat de o discuție pe înțelesul lor.
Pe tot parcursul săptămânii, reprezentanții Centrului „Teodor T. Burada” aduc cultura și bucuria artei în mijlocul copiilor, în activități care le dezvoltă imaginația, creativitatea și spiritul de echipă.
Ultima oră
Elevii se întorc la școală după Paște: Când începe ultimul modul și ce urmează până la vacanța mare
Moscova avertizează UE cu o „furtună economică” după alegerile din Ungaria!
Flavius Stoican, noul antrenor al Farului!
Șofer băut, prins de poliție după ce s-a răsturnat cu un triciclu în Mamaia și a fugit
Programul „Școala Altfel” le oferă copiilor ocazia de a învăța prin dans, prin joacă și prin emoție. Pentru mulți dintre prichindeii de grădiniță, a fost prima întâlnire cu scena, dar cu siguranță nu și ultima.








