Începând de vineri, 19 iunie, CT BUS introduce linia 100M, care va asigura legătura între Gara Constanța și capătul stațiunii Mamaia.
Liniile 100 și 47M se suspendă de la aceeași dată.
Ultima oră
Emoții și tradiție la Constanța. O nouă generație de cadeți a absolvit Colegiul Național Militar „Alexandru Ioan Cuza”
Prins în Mamaia cu un kilogram de cocaină. Bărbat de 38 de ani, reținut de DIICOT Constanța pentru trafic de droguri de mare risc
Rafinăria din Moscova, lovită din nou de drone ucrainene. Rusia impune restricții la carburanți în zeci de regiuni
Criză în PNL după desemnarea lui Adrian Veștea premier. Liberalii convoacă un Congres extraordinar
Pentru a facilita conexiunile către Mamaia, autobuzele de pe liniile 14 și 5-40 vor circula până la sensul giratoriu din zona Aqua Parc, unde călătorii vor putea face legătura cu linia 100M, în stația Aqua Parc.
Abonamentele CT BUS valabile pe liniile 100 și 47M pot fi utilizate în continuare pe linia 100M, până la expirarea perioadei de valabilitate.







