Un grav accident s-a produs în dimineața zilei de sâmbătă, 4 iulie, în localitatea Nicolae Bălcescu, județul Constanța. Un bărbat și-a pierdut viața după ce buldoexcavatorul pe care îl opera s-a răsturnat.
Ultima oră
Mesajul unui polițist după ce a fost contactat de un vânzător de permise false: „Nici măcar nu și-a dat seama că vorbește cu un polițist”
Razie de amploare în Constanța: peste 200 de amenzi și 12 permise reținute într-o singură noapte
Grevă de avertisment la Spitalul Județean Constanța. Sindicatul SANITAS protestează luni, timp de două ore
Facebook a picat în România. Utilizatorii primesc mesajul „Cont momentan indisponibil”
Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea”, echipajele de intervenție au fost solicitate în jurul orei 06:00, în incinta unei stații de asfalt din localitate.
La sosirea salvatorilor, aceștia au constatat că operatorul utilajului era încarcerat. Pompierii au intervenit pentru extragerea victimei, însă, din nefericire, bărbatul nu a mai putut fi salvat, fiind declarat decedat.
În cauză urmează să fie stabilite împrejurările exacte în care s-a produs accidentul.







